Nejvyšší světová snowboardová soutěž pro mládež – FIS Juniorské Mistrovství světa ve snowboardingu, se po druhé v historii vrací do České Republiky. Ve dnech 18 – 21. února budou probíhat soutěže v paralelním slalomu a snowboardcrossu v Krušných horách, do kterých je přihlášeno celkem 216 jezdců z 27 zemí.

Již v úterý na Svatého Valentýna začnou do Krušných hor přijíždět první účastníci letošního Mistrovství světa ve snowboardingu, jehož snowboardcrossovou část i soutěže v paralelním slalomu budou probíhat v perfektně připravených areálech na Božím Daru a na Klínovci. Soutěže odstartuje čtvrteční trénink a páteční kvalifikace snowboardcrossu, na kterou bude navazovat sobotní finále v této disciplíně. V neděli je na pořadu snowboardcross team contest, poté se pozornost přesune na Klínovec, kde v  pondělí a úterý probíhají soutěže v paralelním obřím slalomu a paralelním slalomu.

Vysoký počet jezdců slibuje urputné souboje o přední pozice, mnoho z účastníků závodů již sbírá zkušenosti v seniorských soutěžích Světového poháru a v průběžném hodnocení svých disciplín se pohybuje v prvních desítkách. Asi největší „díru do světa“ v letošním roce udělala Rakouská závodnice Daniela Ulbing, která vyhrála lednovou zastávku SP v Bad Gasteinu, kde porazila i Českou hvězdu této disciplíny Ester Ledeckou a v současnosti se pohybuje na třetím místě průběžného hodnocení. Ve snowboardcrossu stojí za zmínku účast vítězky loňského Mistrovství Světa Juniorů ve Slovinsku, Rusky Kristini Paul, která se v současnosti pohybuje ve druhé desítce celkového hodnocení Světového poháru a na závodech se pravidelně potkává i s Evou Samkovou.

V reprezentačním týmu České republiky podporovaném SLČR jsou dvě desítky jezdců, mezi nimi je například i Vimperský rodák, snowboardcrosař Radek Vintr, který letos slibně vstoupil do závodů Světového poháru. „Perličkou je start jedné z nejlepších domácích jezdkyň ve freestyle, Kateřiny Vojáčkové, jež právě ve freestyle usiluje o účast na ZOH 2018, a kterou tentokráte budou moci diváci podpořit v závodě ve snowboardcrossu,“ řekl Martin Černík, trenér České freestyle reprezentace.

Novinky a detailní program naleznete na webových stránkách akce www.MSJsnowboarding.cz