Audi Snowjam nabídne kromě snowboardingu také bohatý kulturní program

Audi Snowjam, finálový závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu, se uskuteční v neděli 20. března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn v Krkonoších. Návštěvníci se mohou kromě prvotřídního snowboardingu těšit na vždy příjemnou atmosféru v průběhu závodů a na zajímavý program během večerních parties na venkovním podiu a  v krytém prostoru o ploše 1000 metrů čtverečních přímo v srdci skiareálu Špindlerův Mlýn – Sv. Petr. Ty zahrnují dva večery plné koncertů a dj setů ve stylu Rocku, Hip Hopu, Reggae a taneční hudby. Hlavním tahounem bude jistě sobotní vystoupení britského dubového projektu Dreadzone.

V rámci programu vystoupí:

DREADZONE

Londýnský eklektický projekt Dreadzone, který svého času způsobil doslova hudební revoluci na taneční scéně, oslavil v roce 2013 již 20 let na scéně svým sedmým studiovým albem Escapades. Dlouho očekávané album se nahrávalo v Mick Jones studiu v Londýně a spoluprodukoval jej původní člen a spoluzakladatel Dreadzone Tim Bran.

Kapela, jejíž kořeny sahají až k legendárním Big Audio Dynamite (členy tohoto souboru byli bubeník Greg Roberts i bakytarista Leo Williams), vydávala své desky nejprve u Creation Records, poté pod gigantem Virgin. Dnes dávají přednost svému vlastnímu nezávislému labelu Dubwiser Records. Pokud jste propásli dnes již kultovní desky „360“ a „Second Light“, které zažehli tu výše zmíněnou hudební revoluci, rozhodně doporučujeme vypátrat, určitě vás překvapí, jak nadčasová muzika to je.

Dreadzone ve své hudbě propojují elektroniku, špetku drum´n´bassu, dub i reggae. Už od jejich počátků v roce 1993 byli nejen v Británii velkou senzací a jen rok po svém vzniku už startovali kultovní Glastonbury Pyramid Stage. Podařilo se jim dostat sedm singlů do britské Top60 a jejich nejznámější hit „Little Britain“ je hymnou, která svého času trůnila i ostrovní Top20. Tehdy i dnes mají Dreadzone velmi početnou základnu věrných fanoušků, a to nejen díky osobitému zvuku kapely ale také díky svým energií nabitým vystoupením. I dnes po 20 letech od svého založení Dreadzone nepřestávají koncertovat po celém světě a mají očividně stále co říct nejen „své generaci“, která už mezitím založila rodiny a do klubů zajde jen svátečně. Dreadzone jsou ale pořád tady a dle dostupných zpráv a ukázek silní jako nikdy předtím!

Aktuální sestavu projektu stále tvoří bubeník Greg Dread, baskytarista Leo Williams, nepřehlédnutelný MC Spee a legendární jamajský zpěvák Earl16 (kterého můžete znát i z projektu Leftfield). Navíc jsou součástí kapely také kytarista Chris Compton a klávesák / DJ Bazil. V roce 2011 vyšlo velké kompilační album „The Good, The Bad And The Dread“, kde najdete 16 největších hitů jejich kariéry. Loni pak spatřila světlo světa speciální dvoudisková reedice jejich legendárního alba „Second Light“, které znamenalo zásadní průlom v jejich kariéře.

THE ATAVISTS

Tento čtyřčlenný hudební projekt balancující na pomezí blues, stoner-rocku a vlivů surfových kapel z šedesátých let, se stal vítězem třetího ročníku tuzemského kola mezinárodní soutěže GBOB (The Global Battle of the Bands).  Charakteristický zvuk skupiny tvoří špinavé kytary, nakřáplé retro varhany a osobitý vokální projev frontmana Adama Krofiana. Skupina vznikla v roce 2014, na konci roku 2015 dokončila své první LP s názvem Bad Times.

BUG`N`DUB

Pražská formace přinášející vysoce energické progresivní reggae, které se mísí s prvky dubu, latino, funku a rocku. Na jejich vystoupení v rámci  Snowjamu se můžete těšit na údernou show plnou pulzních rytmů, mohutné basy a kvalitního toastingu.

LADIDA

První dáma domácí taneční scény, která vystoupila po boku hvězd jako Carl Cox, Jeff Mills či Westbam.

Zahrála si na největší technoparty světa – berlínské Loveparade, kde se od té doby objevuje pravidelně.

Svým hraním ve významných klubech po celém světě si upevnila svůj věhlas jako mezinárodně respektovaný dj. Její EP Mundo se stalo klubovým hitem, jenž hrál třeba Westbam a řada dalších světových djů po celém světě, skladba Lifemaster se objevila na mnoha DJských kompilacích.

DJs ROBOT, JORGOS, FRIKY, AKVAMEN

Parta čtyř ostřílených  pražských party DJ`s, bez kterých žádná snowboardová, surf nebo skate akce, není tou pravou párty.  Na Snowjamu samozřejmě nesmějí chybět a svojí DJskou show vás udrží na tanečním parketu až do rána!