KING OF JIB 2015

Snowbitch.cz Cool snowpark Vítkovice

Přinášíme vám informace týkající se čtvrtého ročníku jibbing závodu King of Jib, který proběhne již tradičně ve Snowbitch.cz Cool snowparku Vítkovice v Krkonoších a to první březnovou sobotu 07.03. Jak bude letošní závod o krále želez vypadat se dočteš v tomto článku.

Formát závodu?
Letošní rok jsme se rozhodli King of Jib více přiblížit také nesponzorovaným jezdcům, kteří v minulých ročnících přirozeně po nekompromisním útoku profíků přicházeli o možnost  postavit se na bedně a vybojovat si nejen nějaké věcné ceny, ale také vypsané prizemoney. Proto se závod pojede ve dvou oddělených skupinách to A a B. V obou skupinách pak budou vypsané prizemoney a také věcné ceny od partnerů King of Jib 2015.

 

skupina A:      MAN (sponzorovaní, +16)
skupina B:      MAN (nesponz.+16), WOMAN (sponz./nesponz.), ROOKIE (sponz./nesponz.-16)
Počet kvalifikačních a finálových kol bude upřesněn na riders meetingu před začátkem akce.
Hodnocení závodu budou dohlížet dva odzkoušení rozhodčí.

Set-up závodu?
Letos se opět pojede odzkoušeným způsobem, takže pro závod budou postaveny dvě lajny obsahující 3 platformy za sebou a na každé z platforem bude usazeno zajímavé kombo. Každý jezdec pak bude muset v rámci jednotlivých jízd postupně absolvovat obě lajny a vyzvat tak všechny připravené překážky. Na letošní závod se připravuje také jedna  novinka a celý setup v podobě video spotchecku bude představen v pátek večer před závodem.  Jinak s ohledem na velikost snowparku ve Vítkovicích bude kromě závodní lajny snowpark normálně v provozu pro veřejnost.

Ceny do závodu?
Na letošní ročník jsou díky velectěným sponzorům opět vypsané prizemoney v celkové výši 15.000Kč a připraveny luxusní ceny za 50.000Kč. Skupina A pojede o prizemoney 10.000Kč (5+3+2) a věcné ceny za 20.000Kč a skupina B pak o prizemoney 5.000Kč (3+2+1) a věcné ceny za 30.000Kč. Mezi věcnými cenami najdeme luxusní kousky jako třeba prkno Capita, vázka Union, brýle Dragon, hodinky G-Shock, věci od Dakine686 či energie od Monster. V rámci závodu bude také vyhlášen best trick o největší zlo na vybrané překážce o luxusní hodinky G-Shock.

Navíc pro vítěze pánské A+B kategorie a dámské B kategorie budou opět připraveny ručně vyráběné originální medaile od design studia Skubb (www.studioskubb.cz)

Doprovodný program?
V rámci doprovodného programu opět dorazí Monster Energy se svojí chill zónou, kde po celý den bude k tanci a poslechu vyhrávat DJ Lucky Boy. Nejen pro registrované jezdce pak bude zdarma zajištěn potřebný přísun energie v podobě plechovek Monster. Dorazí také demo tým hlavního partnera Vítkovického snowparku Snowbitch.cz a v rámci bezplatného testování budete moci vyzkoušet kvalitu od značek Capita a Union. Na večer se pak připravuje afterpárty-program a místo bude upřesněno v den závodu.

Fakta?
Snowbitch.cz Cool snowpark Vítkovice
Sobota 07.03.2015
Startovné do závodu bude 100Kč +celodenní permice za zvýhodněnou závodnickou cenu 250Kč, nebo lze samozřejmě využít celosezónní permanentky. Po registraci každý obdrží automaticky 2x plechovku Monster. Pro závodnickou slevu na permanentku je potřeba se nejdříve registrovat ve skibistru Aldrov, kde obdržíte další instrukce.

trénink+registrace          8.30-11.30h
riders meeting               11.45h
začátek závodu             12.00h

Děkovačka?
Velké díky hlavnímu partneru King of Jib 2015 a sice aquacentru a fitness studiu Letňany Lagoon potažmo p. Mikyskovi st. za finanční podporu v podobě prizemoney. Dále pak hlavnímu partneru snowparku ve Vítkovicích tedy eshopu Snowbitch.cz, Prima Cool a samozřejmě skiareálu Aldrov. V neposlední řadě pak ostatním partnerům letošního King of Jib: Capita, G-Shock, Dakine, Union, Dragon, 686 a event partneru Monster Energy.

 

Facebook událost King of Jib 2015ZDE

Jak to vypadalo na předešlých ročnících King of Jib napoví videa z jednotlivých ročníků.

King of Jib 2014
(cam/edit: Sentral production)

King of Jib 2013
(cam/edit: Sentral production)

King of Jib 2012
(cam/edit: Adam Pavelka)