SNOWJAM 2016

Finále Světového Poháru ve freestyle snowboardingu opět v Čechách!

Světová snowboardová elita na nejdůležitějším závodě sezóny – Audi Snowjam ve Špindlerově Mlýně.

Audi Snowjam, finálový závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu, se uskuteční v neděli 20. března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn v Krkonoších. Domácí diváci tak budou moci po roční pauze opět vidět na vlastní oči nejen souboj o vítězství v samotném závodě, ale i o vítězství v celém seriálu Světového poháru a dekorování vítězů křišťálovými glóby.

Program Audi Snowjamu začíná v úterý 15. března příjezdy prvních jezdců, kteří budou mít již od středy možnost  trénovat na sobotní kvalifikaci a nedělní závod. Ve startovním poli se objeví i naše Šárka Pančochová, vítězka Světového Poháru 2014 a miláček domácího publika. „Audi Snowjam má své pevné místo v seriálu závodů Světového Poháru, v loňském roce jsme nasadili laťku opravdu vysoko a díky tomu opět můžeme uspořádat finále celého poháru. Letos za podpory Svazu Lyžařů ČR a ve spolupráci se Skiareálem Špindlerův Mlýn a našimi partnery bychom rádi uskutečnili závod, který potěší nejen závodníky, ale i diváky a všechny fanoušky snowboardingu“ řiká Martin Černík, zakladatel závodu, bývalý český reprezentant a současný trenér české snowboardové reprezentace.

SNOWJAM2016

První Snowjam se jel v roce 2006 v Peci pod Sněžkou jako vůbec první závod světové serie World Snowboard Tour ve Střední a Východní Evropě. Od té doby se celý podnik výrazně zvětšil a prošel řadou progresivních změn. V roce 2009 se závod přesunul do největšího domácího resortu Špindlerův Mlýn a o čtyři roky později se stal v rámci Světového poháru FIS kvalifikačním závodem na ZOH.

V letošním roce dochází v porovnání s předcházejícími ročníky k jedné zásadní změně, a to k posunutí finálového závodu ze soboty na neděli, takže diváci zažijí víkend plný adrenalinu a zábavy. V sobotu večer samozřejmě nebude chybět divácky atraktivní exhibice v disciplíně Big Air – Snickers Best Trick, kde budou k vidění ty nejlepší skoky. Sobotní kvalifikaci i nedělní semifinále a finále bude přenášet v přímém přenosu kanál ČT4 Sport. Vstup na akci je zdarma.

Doprovodný program bude opět přímo v srdci skiareálu Špindlerův Mlýn – Sv. Petr, kde na venkovním podiu a  v krytém prostoru o ploše 1000 metrů čtverečních návštěvníci zažijí skvělou show. Kulturní program, který je nedílnou součástí akce, zahrnuje dva večery plné koncertů a dj setů ve stylu Rocku, Hip Hopu, Reggae a taneční hudby.

Program:

Sobota 19. 3. 2016 Kvalifikace

  • 10:00 – 14:00 Kvalifikace mužů a žen (Snowpark)
  • 18:50 – 19:50 Snickers BEST TRICK (Big air)

Neděle 20. 3. 2016 Semifinále a Finále

  • 09:30 – 11:30 Semifinále mužů a žen
  • 13:00 – 15:20 Finále mužů a žen
  • 15:30 Dekorování vítězů

Fotogalerie z minulého ročníku
The requested album cannot be loaded at this time. Error: OAuthException Code: 10, (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.