Jubilejní 20. Mistrovství ČR ve skateboardingu, které se konalo první říjnovou sobotu 2016 v Mysticskateparku na pražské Štvanici, vyhrál v disciplíně street Maxim Habanec a v diciplíně bowl Martin Jurášek.

Slunečné počasí přilákalo do skateparku na Štvanici přes sedm desítek registrovaných jezdců a několik stovek diváků, kteří měli v průběhu celého odpoledne možnost sledovat špičkový skateboarding  v disciplínách street, bowl a best trick. Mezi muži se s tratí nejlépe popasoval v disciplíně street Maxim Habanec,  v bowlu legendární Martin Jurášek, cenu za nejlepší best trick si pak odnesl Rišo Tury se svým nollie varial flip boardslide. Mezi vítěze se rozdělovalo prizemoney v celkové výši 30.000 Kč.

Startovní listina letošního posledního závodu sezóny byla ostře nabitá. Nechyběli tam vítězové posledních tří ročníků MČR – Martin Pek (2015), Maxim Habanec (2014) a Rišo Tury (2013), čas si našel i nejlepší domácí jezdec v bowlu Martin Jurášek, ale i Lukáš Daněk či Tomáš Vintr, který se přihlásil do kvalifikace i přes nedávnou zlomeninu obratle. Zejména první tři jmenovaní byli papírovými šampióny závodů, a to díky skvělé formě a výborným mezinárodním výsledkům z poslední doby. Z pěti kvalifikačních jízd postoupilo do semifinále 19 jezdců a loňský vítěz Martin Pek, deset nejlepších z nich pak postoupilo do finále a následně do superfinále, kam postoupilo pět jezdců a kde se již rozhodovalo o titulu Mistra České republiky pro letošní rok.

Foto: Mysticskates – Michal Vavro

Výsledky:

Street:

 1. Maxim Habanec
 2. Martin Pek
 3. Rišo Tury

Bowl:

 1. Martin Jurášek
 2. Marek Čejchan
 3. Jan Tomšovský

Best trick:

 1. Rišo Tury / nollie varial flip boardslide
 2. Petr Veselý / frontside tail slide bigspin heelflip
 3. Martin Pek / crooked grind nollie kickflip out

Street ženy:

 1. Adéla Dončuková
 2. Julie Šenkeříková
 3. Jana Hohnerová