Trofeje pro vítěze putují na Nový Zéland a do Japonska

Tiarn Collins z Nového Zélandu a Kokomo Murase z Japonska se mohou radovat z vítězství v předposledním závodě Světového poháru ve snowboardingu – Audi Snowjam 2022, který proběhl ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Zatímco Kokomo Murase dominovala ženské kategorii v průběhu kvalifikací i finále, Tiarn Collins si zajistil vítězství až nekompromisní poslední jízdou ve finále.

Domácí publikum se nejvíce těšilo na jízdy v podání českých reprezentantů. Šárka Pančochová, Jakub Hroneš a Kristián Salač se dostali to finále závodu Světového poháru, což byl již sám o sobě úspěch. Přesto si však všichni dělali zálusk na co nejlepší výsledek ve finále, ani jeden z závodníků však nezajel jízdu podle svých představ. Jakub Hroneš skončil nakonec na 15. pozici, Kristián Salač dojel 12., Šárka Pančochová se dostala do první desítky a z letošního ročníku odjíždí jako devátá nejlepší ve své kategorii.

„Jsme rádi, že jsme mohli po pěti letech opět zorganizovat zastávku závodů Světového poháru Audi Snowjam ve Špindlerově Mlýně. Připravili jsme náročnou kreativní trať, se kterou se jezdci výborně popasovali,“ uvedl šéf organizačního týmu Martin Černík a zároveň dodal, že je skvělé kolik diváků přišlo podpořit světový snowboarding do českých hor. „Rád bych vyzdvihnul i výkony domácích jezdců, již samotná účast ve finále je jasným důkazem jejich jezdeckých kvalit,“ doplnil Martin Černík.

Prize money 10.700 EUR, 6.000 EUR, 2.950 EUR třetí místo, BestTrick 300

Výsledky ženy Výsledky muži

Sport i rekreacja - porównaj na Ceneo.pl