Výsledky Audi SNOWJAM 2016

Šárka Pančochová skončila na Audi Snowjam třetí, zvítězila Sylvie Mittermueller a Jamie Nicholls

Špindlerův Mlýn – Hlavní soutěžní den finále Světového poháru ve freestyle snowboardingu, Audi Snowjam 2016, začal po sobotním programu a večerní show na Snickers Big Air contestu pozvolna. Tréninkové jízdy doprovázela nízká oblačnost a počasí, které mělo k sobotní jarní pohodě hodně daleko. Přesto vše začalo podle plánu, na programu bylo semifinále mužů a finále pro ženy i pro muže.

Abychom se vrátili k sobotnímu Snickers Best Trick contestu na big air skoku. Ten proběhl tradičně pod umělým osvětlením za účasti cca 15ti jezdců, kteří měli celou hodinu na předvedení toho nejlepšího ze svého arzenálu triků a skoků. Porota nakonec rozhodla o vítězství slovenky Zuzky Medlové v ženské kategorii za svůj backside rodeo, mezi muži se o první místo podělili kanadští jezdci Max Eberhart a Graig Gouveloos.

V mužském semifinále startovalo deset jezdců, mezi nimi i Dušan Kříž. Každý jezdec měl dvě jízdy, čtyři nejlepší postoupili do finále, které se taktéž jelo za účasti deseti jezdců, ženského finále se pak zúčastnilo celkem šest závodnic včetně domácí Šárky Pančochové. Dušan Kříž v semifinále nezopakoval včerejší úspěch a z devátého místa do finále nepostoupil. V konečném pořadí Audi Snowjam skončil tedy na 15. místě. „Se svým výkonem na railech jsem spokojený, skoky se mi moc nepovedly,“ uvedl po skončení semifinálových jízd Dušan.

Finálové jízdy v ženské kategorii zajímaly diváky ve Špindlerově Mlýně asi nejvíce, a to díky účasti Šárky Pančochové. Té se po delší odmlce podařil návrat do závodu světového snowboardingu na výbornou a po dobře zvládnutí sobotní kvalifikaci si v nedělní závodě zajistila krásné třetí místo hned za Sylvií Mittermueller z Německa, která závod vyhrála, a Katie Ormerod z Velké Británie na druhém místě. V celkovém hodnocení SP skončila Šárka na desátém místě, vítězkou křišťálového glóbu se stala Jamie Anderson z USA. „Je to nejlepší závod sezónby, trať byla skvěle připravena a dost mi vyhovovala. Vůbec celá atmosféra zde je perfektní a zábavná a když se bavíte, dobře se vám jezdí a když se vám dobře jezdí, máte dobré výsledky a můžete i vyhrát,“ řekla po závodě vítězka.  Šárka byla ráda, že při třetím startu ve Špindlerově Mlýně zlomila prokletí. „ Jsem moc ráda, že se mi dneska zadařilo a před domácím publikem jsem zajela super výsledek. Mým cílem bylo skončit na stupních vítězů a to se mi splnilo,“ uvedla.

Mužské finále bylo čistě zahraniční záležitostí , souboj mezi sebou sváděli jezdci z USA, Kanady,Velké Británie, Švýcarska a Finska, po tříkolové bitvě nakonec zvítězil reprezentant Velké Británie Jamie Nicholls před američanem Chrisem Corningem a svým krajanem Billy Morganem. Celkovým vítězem FIS Světového poháru se pak stal japonec  Ryo Aono, který se ovšem na závodě ve Špindlerově Mlýně nepředstavil. „ Bylo to mé první vítězství v závodě Světového poháru, trať mi slvěle sedla, bylo tam dost railů a já jsem railový jezdec, rovněž atmosféra byla skvělá, jsem moc rád že jsem tu byl a uspěl,“ zhodnotil vítěz závodu mužů.

AUDI SNOWJAM RESULT WOMEN

AUDI SNOWJAM RESULTS MEN