Výroční 22. Excelent Mystic Sk8 Cup zná své vítěze. V mužském streetu putuje zlato do Brazílie díky Ivanovi Monteirovi, mezi ženami zvítězila Alexis Sablone z kalifornského Santa Cruz, v bowlu se ze zlata radoval Ivan Federico z Itálie.

Excelent Mystic Sk8 Cup 2016 se právě stal minulostí a počet registrovaných jezdců i množství návštěvníků, kteří první červencový víkend přišli, potvrdilo, že i ve své 22. sezóně má Excelent Mystic Sk8 Cup své pevné místo mezi nejvýznamnějšími sportovními a kulturními festivaly ve Střední Evropě.

Mezi jezdci byla taková jména jako Dave Bachinsky a David Reyes z Kalifornie, Roger Silva z Brazílie, Igor Golubev z Ruska, Danny Leon ze Španělska, Leticia Bufoni z Brazílie nebo Eugenia Ginepro z Argentiny, ale i domácí špička včele s Maximem Habancem a Martinem Pekem. V pátek byla na programu předkvalifikace evropských jezdců, sobota byla zasvěcená kvalifikačním jízdám ve streetu i bowlu a v neděli se odjezly semifinálové heaty i samotná finále.

Výsledky:

Street men:
  1. Ivan Monteiro, BRA
  2. Vincent Milou, FRA
  3. Richard Tury, SVK
Street ladies:
  1. Alexis Sablone, USA
  2. Leticia Bufoni, BRA
  3. Candy Jacobs, NED
Bowl:
  1. Ivan Federico
  2. Danny Leon, ESP
  3. Jaime Mateu, ESP

 

Výsledky Street Výsledky Ženy Výsledky Bowl

 

Kromě sportovní části je každoročně nedílnou součástí Excelent Mystic Sk8 Cupu nabitý doprovodný program, který zajrnuje tři večery plné muziky v podání kapel a DJs. Headlinerem letošního ročníku byli legendární The Subways, americké hard core formace Norma Jean a The Walls of Jericho i česko-slovenská hiphopová špička.