VÝSLEDKY EXCELENT SOLDIERS 2016

Šestý ročník závodů přinesl skoky na hranicích fyzikálních zákonů

Sobotní týmový contest Dell Night Mission i nedělní hlavní program freeski závodů Excelent Soldiers 2016 přinesl dechberoucí sportovní výkony, úžasnou diváckou kulisu a neopakovatelnu atmosféru akce, kterou každoročně v Deštném v Orlických horách navštíví tisíce milovníků extrémních sportů. Jedinečnost závodu podtrhuje nejen obří skok či dopad, ale i účast absolutní světové špičky – těch nejlepších jezdců, které může současný freeskiing nabídnout.

Sportovní program Excelent Soldiers byl rozdělen do dvou dní, v sobotu proběhl atraktivní týmový contest Dell Night Mission, kdy jezdci vytvoří týmy a předvádí pak jednotlivé triky při hromadných skocích najednou. Parametry skoku umožňují let (tzv.airing time) po dobu téměř tří sekund, což je dostatečně dlouhá doba na to předvést ve vzduchu široký sortiment triků. Na start závodu se postavilo osm týmů a v hodinovém jamu nakonec zvítězil švédsko-norsko-kanadský team „The Straight Flush“ ve složení Jesper Tjäder, Klaus Finne a Noah Morrison.

Hlavní pozornost jezdců i diváků se soustředila na nedělní závod, do kterého se registrovalo 30 jezdců z jedenácti zemí z Evropy i ze zámoří. V kvalifikaci měl každý jezdec dva skoky, jeden stylový s rotací do 720stupňů a jeden technický s rotací nad 720 stupňů, nejlepších 16 jezdců pak postoupilo do semifinále a dále vyřazovacím systémem až do finále.  Hlavní závod mohli diváci, kterých se letos v Deštném sešlo více než 12000, sledovat jak přímo v místě konání akce, tak i v živém přenosu na internetu.


Výsledky:
1. John Brown
2. Teal Harle
3. Victor Moosmann
4. Taylor Wilson

Co by to bylo za akci, kdyby na náročný denní program nenavazovaly večery plné muziky. Jak páteční zahajovací večírek s belgickým producentem a deejayem Netskym, tak sobotní párty s výtečnými Kraak&Smaak z Holandska zcela zaplnily párty stan a byly důkazem, že i výkony na barech v rámci Excelent Soldiers jsou tradičně na světové úrovni.

Photocredit: Lukas Wagneter / photographer Red Bull Media House

Zveřejnil(a) Excelent Soldiers Deštné dne 7. březen 2016