DJI představil drony Mavic 3 a Mavic 3 Cine

Společnost DJI dnes uvedla na trh své nejnovější modely dronů Mavic. Jde o drony Mavic 3 a Mavic 3 Cine. Oba mají společných několik velmi zajímavých specifikací. Začněme však tím, čím se od sebe liší.

Model Mavic 3 Cine za 4 999 dolarů dokáže natáčet záběry ve formátu Apple ProRes 422 HQ při rozlišení 5,1K s až 50 FPS. A dále disponuje vestavěným 1TB SSD diskem. Zatímco levnější model Mavic 3 za 2199 dolarů formát ProRes ani vestavěný SSD nenabízí, nicméně má naprosto totožný systém dvou kamer se snímačem CMOS 4/3.

Oba drony jsou tedy schopné natáčet ve 4K při rychlosti až 120 snímků za sekundu a pořizovat 20Mpx fotografie. Oba také kromě hlavního 24mm objektivu nabízí i hybridní objektiv s 28násobným digitálním zoomem.

Jak Mavic 3 Cine, tak i Mavic 3 mají baterie uzpůsobené pro 46 minut letu. A podobně jako u předchůdců těchto modelů se DJI i zde pochlubilo technologií Hasselblad Natural Color Solution, která slibuje velmi přirozené barvy fotografií. Model Mavic 3 nabízí také vylepšené autonomní funkce, zejména všesměrové snímání překážek, přičemž senzory dokáží detekovat objekty vzdálené až 200 m oproti dřívějším 20 m. Tento nový dosah umožnil vylepšit i další funkce – např. Advanced RTH (návrat domů), APAS 5.0 a ActiveTrack 5.0. Dron by si tak měl mnohem lépe poradit s návratem do místa startu či s následováním (sledováním) předmětů.

Oba jsou také vybaveny aktualizovanou technologií DJI OcuSync 3+, která umožňuje dosah až 15 km (pouze v ideálních podmínkách) a přenos živého vysílání v rozlišení 1080p při 60 snímcích za sekundu do smartphonu nebo ovladače.

Pokud uvažujete o koupi, vybírat můžete ze tří balíčků (standardní verze, Fly More Combo a Cine Premium Combo), které se liší cenou a výbavou, kterou spolu s dronem získáte.