HIGH JUMP 2021 Aftermovie

Video: Highjump opět nabídl skoky z extrémních výšek

Již dvaadvacátý ročník highdivingových závodů proběhl po dvouleté odmlce v tradičním prostředí lomu v obci Hřiměždice. Akce nabídla opět podívanou na extremní skoky do vody, při kterých se skokani a skokanky vrhali do lomu až z výšky #Meiseterštyk 16 metrů.  I přes všchny překážky se podařilo zajistit účast evropských skokanů. Díky svým výkonům hlavní disciplínu ovládl Dán Jonas Madsen. Českou kategorii ovládl skokan Denis Vantuch.

letošní konání Highjumpu vrátilo organizátory tak trochu do doby, kdy s pořádáním tohoto skokanského závodu začínaly. Kvůli pandemickým opatřením měli totiž povoleno do lomu pustit omezený počet návštěvníků. Což ovšem znamenalo zajištění většího komfortu pro skokany i návštěvníky. „V celém areálu bylo méně lidí. Takže pro návštěvníky toto znamenalo více prostoru a mohlo to být více příjemné,“ řekl jeden z organizátorů Martin Zvoníček.

Závodů se celkem zúčastnilo okolo čtyřiceti závídníků a závodnic. Ve startovní listině bylo možné najít například zástupce z Dánska, Německa, Švýcarska a samozřejmě nechyběla česká špička. Skokani se utkali v několika disciplínách. Konkrétně se jednalo o skoky z 12 metrů, Meisterštyk 16 metrů a skoků z obří houpačky.

V rámci hudebního doprovodného programu se návštěvníci bavili u koncertů skupiny Prago Union, Indy a La4, rapperky Sharloty nebo djs jako NobodyListen, Friky, Akvamen nebo speciální dj set rappera Smacka.