I když je Highjump spojován především s létem a pohodou u lomu v plavkách, rozhodli jsme se udělat něco jiného. Něco víc bláznivého a možná i šíleného. Do vody, která v lomu v Hřiměždicích měla okolo 3 stupňů celsia skočil nám dobře známý skokan Laso Schaller z výšky přesahující 20 metrů. Započal tak přípravu na letní Highjump, na který se můžete těšit v termínu 5.-6. srpna 2022. Jak se Lasovi do ledového lomu skákalo, můžete vidět v exkluzivním videu.

Skok do ledové vody lomu nedaleko Příbrami byl dlouho připravován. Laso Schaller jej připravil s organizátory Highjumpu. Na místě byly připraveni záchranáři a na skokana ve vodě dohlížel potapěč. Bezprostředně po skoku Laso skok okomentoval: “Skok do lomu v polovině února byla výzva. Jsem vždy rád, když mohu přijet do Hřiměždic. Voda byla dost Ice Cold.“  Třiatřicetiletý Švýcar s brazilskými předky má za sebou skok světového rekordu. V roce 2015 se vrhnul ze skály do vody z výšky 58,8. metrů a stanovil tak největší výšku, ze které se kdy kdo rozhodl skočit do vody.

Závody Highjump se v Hřiměždicích uskuteční již po třiadvacáté. Pořadatelé závodů slibují dechberoucí podívanou, jíž v tuto chvíli komunikují s předními světovými skokany, kteří by v lomu měli skákat z můstku vysokého až 25 metrů. Závody se v lomu konaly i minulý rok, ovšem za omezených podmínek. Nyní však pořadatelé plánují udělat akci v takovém měřítku, jaké znají fanoušci před pandemii covidu. Kromě skokanského programu bude připraven hudební doprovodný program na několika podiích.

Highjump family děkuje Půjčovně strojů Zeppelin za poskytnutí plošiny, díky které Laso mohl vystoupat nad lom a posunout level zase o kousek dál.

Zima, teplota vody 3 stupně, 25 metrů výška. Možná jsme se zbláznili, ale domluvili jsme se s @Laso Schaller a trochu…

Zveřejnil(a) HIGHJUMP Cliffdiving dne Neděle 13. února 2022