Freeride.cz online magazine a Inmove Films přinášejí po dlouhé době na česko-slovenskou snowboardovou scénu plnometrážní film. Projekt nesoucí jméno NEVER TOO LATE MOVIE byl natáčen během loňské zimní sezóny a zachycuje snowboarding v podání top českých a slovenských jezdců na originálních lokacích v České republice, na Slovensku a v Alpách.

NEVER TOO LATE MOVIE je zároveň prvním snowboardovým projektem v České republice, který byl spolufinancován pomocí tzv. crowdfundingu. Během jarní kampaně přispělo na dokončení filmu přes portál Hithit bezmála 450 lidí. Autorům to výraznou měrou pomohlo k realizaci projektu a zároveň vyvolalo velký zájem ze strany veřejnosti i médií. Film bude mít stopáž téměř 40 minut rozdělených do segmentů jednotlivých jezdců. Co mohou diváci přibližně čekat prozrazuje oficiální trailer:

“Myslím, že se diváci můžou těšit na lavinu snowboardových záběrů a že se nebudou ani chvilku nudit. Jak jsme od začátku říkali, v tomhle projektu nám nejde o dokumentární zachycení česko-slovenského snowboardingu, ale o čistou akci. Neuslyšíte tedy žádné “moudré” řeči o propojení s přírodou a podobně… toho tu bylo, je a bude až dost (smích). Prostě se připravte na jeden trik za druhým a my pevně doufáme, že se vám to i díky našláplému soundtracku bude líbit!” říká hlavní produkční filmu Martin Večerka.

A proč vlastně Never Too Late? “Dost lidí tvrdí, že skvělá doba snowboardingu je dávno za námi. Z části je to určitě pravda, já ale osobně pevně věřím, že to všechno zase půjde hodně nahoru. Když jsme vymýšleli název, tak padl návrh Never Too Late, což dobře vystihuje aktuální situaci na poli snowboardingu, a myslím, že nejen tady u nás. Byl bych strašně rád, kdyby náš film motivoval lidi, aby zvedli zadek a šli jezdit, nebo aby udělali pro snowboarding i něco víc – třeba taky natočili film nebo zorganizovali nějakou akci či realizovali jiný projekt. Skvělý impuls mnozí z nich dali už tím, že náš film podpořili skrz crowdfunding, za což strašně moc děkujeme!”

Slavnostní premiéru filmu NEVER TOO LATE MOVIE přivítá v sobotu 28. října Křižíkův pavilon D na Výstavišti Holešovice. Start akce je naplánován na 20. hodinu a zvýhodněné vstupné je možné zakoupit na GoOut.cz (http://bit.ly/NTL-Praha-vstupenky). Kromě velkoplošného promítání filmu NEVER TOO LATE MOVIE se návštěvníci mohou těšit na výstavu fotografií z natáčení, předávání odměn za podporu v rámci crowdfund kampaně, welcome drinky, chill-out zónu, fotostěnu, nabité bary a samozřejmě divokou afterparty s vystoupením předních českých DJs.

Premiérová tour pak bude pokračovat v klubech a kinech dalších měst. Filmová crew zatím míří do Plzně, Hradce Králové, Olomouce, Brna, Karlových Varů, Bratislavy, Liberce a Jablunkova u Třince. Tenhle výčet ale nemusí být zdaleka finální, řeší se i další lokace.

Hlavní kamera / edit: Filip Jäschke (Inmove Films)
Produkce: Martin Večerka (Freeride.cz)
Riders: Roman Dlauhý, Dušan Kříž, Zoltán Strcula, Petr Horák, Štěpán Rokos, Lukáš Bendák, Dan Porkert, Ondřej Porkert, Miki Pajer, Honza Nečas, Jakub Šimůnek, Venca Kutil, Ondra Bauer, Darek Bergmann, Petr Marčík
TERMÍNY PREMIÉR*
28.10. Praha / Výstaviště Holešovice
1.11. Plzeň / Papírna
11.11. Hradec Králové / Nãplavka café & music bar
15.11. Olomouc / S-klub
16.11. Brno / Fléda
18.11. Karlovy Vary / Kino Drahomíra (Panasonic)
23.11. Bratislava / Luna Bar
25.11. Liberec / Výzkumák
* další města jsou v řešení

Partneři filmu: Horsefeathers Clothing, Snowboard Zezula, Bataleon, Flow, Vans, Red Bull, Mercedes-Benz, Fujifilm, Nev-Dama, Fomei, Pieps
Partneři premiérové tour: Samosebou.cz,  Jack Daniel’s, Excelent