Snow-Dome Trip 2016

Snow-Dome Bispingen

Po zimním odpočinku se uprostřed léta dostavil sněhový deficit. Původní plán byl jet do Švýcarska do Zermattu, jelikož resort propagoval akci na srpen rozdáváním permic na jeden den zdarma.  Jedinou podmínkou bylo poslat email 48h předem se jménem a datum, který den máme v plánu jezdit.  To jsme tak udělali, bohužel nám odepsali  den před odjezdem, že už všechny rozdali. Nezbývalo než vymyslet jinou alternativu, protože chuť jezdit se nedala jen tak zahnat. Z nabízených možností nám nejvíce vyhovovala hala Snow-Dome v Německu svojí dostupností, cenami a hlavně velikostí snowparku.

Snow-Dome se nachází na severu Německa mezi Hamburgem a Hannoverem v malém městě Bispingen. Vzdálenost z Prahy je 584km což jde zvládnout za 6h. Pokud pojedete přes den je potřeba počítat s kolonami kvůli stavbám na dálnicích přes léto, čímž se cesta muže prodloužit o pár hodin navíc. Celou dobu jsme jeli po dálnici až na menší úsek v Čr u Lovosic. Při sjezdu z dálnice v Německu je hala hned na dohled, takže je jednoduché k ní najít cestu.

Hala je otevřena každý den, pondělí – pátek od 13 – 21, sobota 9 – 21, neděle 9 – 19. Jednodenní skipass vychází na 37€, alternativa je večerní permice na 4 h před zavřením za 29€ o dalších možnostech se nebude zmiňovat, jelikož nejsou zajímavé. Pokud by vás to přece zajímalo, podívejte se na webové stránky http://www.snow-dome.de/. Na vše se platí vratná záloha 5€. Další možností je 3 měsíční členství za 129€. V hale jsou poskytované klasické služby půjčovna vybavení, servis, lyžařská/snowboardová škola, půjčovna sáněk, restaurace, hotel, atd. Hned v blízkosti haly se nachází venkovní minirampa, fastfoody, benzínová pumpa a pro zpestření motokáry a bowling.

Hala se rozkládá na 23.000m2 a délkou 300m a šířkou 60m, teplota -2 až -4oC. První část vlevo se nachází menší sjezdovka s pásem pro školu, hned vedle je hlavní sjezdovka, která je rozdělena sáňkařskou tratí. Vlevo je normální sjezdovka a napravo snowpark, který zabírá největší část halyJ. V parku se nachází kolem 25 překážek, většinou raily, bedny, walride, schody a jeden skok z čehož vyplývá, že je park hlavně pro jibbery. Snowpark svojí rozlohou a počtem překážek řadí mezi větší snowparky, obzvlášť když vezmete v potaz, že jde o indoor. Překážky jsou rozděleny do 4 line a dají se různě kombinovat. Park je shapován 1x denně, kdyby se shapoval 2x denně bylo by to lepší obzvlášť ve dnech kdy je v parku víc lidí. Najdete zde jak pomu tak i sedačku. Menší nepříjemnost je, že sedačka se pouští pouze pokud je v hale 40 lidí jinak jezdí pouze poma. Takže buď málo lidí a poma nebo víc a sedečka, každé má své pro a proti. My jsme jezdili v hale v pondělí a úterý kdy první den bylo v hale přes 40 a další den kolem 30 lidí. Netuším jaká je situace o víkendu. Po ježdění přišla vhod možnost využít sprchy zdarma hned naproti turniketům u vstupu na sjezdovku.

Po ježdění jsme řešili kde přespat, jezdili jsme do 9h večer a nechtělo se nám hledat ubytování nebo kemp. První návrh byl přespat na parkovišti, ale po chvíli jsme si všimli, že ostatní skupinky shredaku chodí podél haly dozadu. Šli jsme se tam podívat a našli jsme pár stanů hned vedle haly a pod ní taky, takže problém byl vyřešen. Večer proběhl menší oheň a grilování i s ostatními. Dozvěděli jsme se, že se zde konala před pár dny akce Summer Feast 2016 od 1. – 7. Srpna což je týdenní letní kemp. Více info o kempu www.summer-feast.de. Proto, zde stanovali další lidi, kteří si prodloužili pobyt a zůstali po kempu.

Díky za support Snowboarders.cz, Snow-Dome, Oldovi a Uličníkovi, že jsme vyrazil a vše proběhlo v pohodě. Pokud létě strádáte po sněhu a železe Snow-Dome je jasná volba. Užívejte