O víkendu se Jihočeši konečně dočkali úplného otevření Snowparku Kramolín ve Skiareálu Lipno. Zatímco povětrnostní podmínky v průběhu ledna dovolovaly otevření pouze jibové lajny, únor přinesl teploty pod nulou, které umožnily zasněžení celého parku. Během jediného týdne vyrostly dvě platformy pro skoky a podařilo se osadit několik dalších jibových překážek. V sobotu 14.2. proběhlo oficiální zahájení letošního provozu, spojené s contestem pro všechny příchozí.

V parku se sešlo asi 30 aktivních jezdců a několik přihlížejících, kteří si vychutnávali slunečné počasí a ježdění doprovázené hudbou. Na programu dne byl i contest, který se odehrál právě na nově postavených skocích. Jezdci se tak mohli poprat o ceny od HORSEFEATHERS CLOTHING, SKIAREÁLU LIPNO a českého zastoupení značky 7/9/13. Odměna čekala nejen na tři nejlepší ze závodu, ale i na účastníky jednokolového besttricku.

Pro ty, kteří měli dost sil, byla připravena večerní session s nasvíceným skokem a ohněm přímo u rozjezdu. Noční snowboarding tak volně přešel do párty, která se následně přesunula do místního klubu. Dobrou zprávou je, že osvětlení je v parku nastálo, takže večerní session může probíhat častěji.

Díky intenzivní podpoře ze strany areálu, se hned druhý den podařilo připravit třetí platformu, na které, mimo jiné,  vyroste 12m dlouhá A bedna ze třech lavic. Na konci jib line je od neděle v provozu nový bonk osazený pneumatikou z traktoru. Kromě něj v této sekci naleznete malou spinu s plastovou rourou na kopingu, rovnou 6m bednu a 4m rovnou lavici, PVC trubku postavenou do speedu, nebo dancefloor s postraním railem. Na své místo čeká kink bedna a nízký kink rail. Pro úplné začátečníky jsou připraveny tři boule, na kterých mohou trénovat odrazy a dopady.

Podmínky jsou v tuto chvíli ideální, proto je na následující sobotu naplánováno další kolo tradičního L.H.J. minicontestu. Kdo přijde, ten jede a kdo dává, bere ceny od výše zmíněných sponzorů! Kromě toho pro vás místní partička chystá další akce, takže sledujte FB stránku parku a Instagram profil @SnowparkKramolin #SnowparkKramolin.

Video: Kuba Danovič
Foto: Aneta Hambergerová, Vojen Smíšek