Premiéra AfterForever od Absinthe Films se odehraje v Roxy 10. září

Česká premiéra očekávaného snowboardového filmu “AfterForever” od Absinthe Films se odehraje v sobotu 10. září v pražském klubu Roxy

Stejně jako každý rok přijede v září do Prahy představit svůj nový snowboardový film světoznámá produkce Absinthe Films. Premiéra filmu, který nese název “AfterForever”, přivítá tradičně nejznámější pražský klub Roxy. Organizátor akce, internetový magazín Freeride.cz, očekává návštěvu přes tisíc fanoušků snowboardingu.

Právě díky nadšenému publiku, skvělé atmosféře a velké návštěvnosti pražských premiér se k nám Absinthe Films produkce vrací každý rok velmi ráda a místní zastávku své celoevropské tour pravidelně hodnotí jako jednoznačně nejlepší. I letos tak dorazí do našeho hlavního města obrandovaný autobus, kterým produkční parta a několik hlavních “herců” brázdí evropská města, aby v několika zemích představilli svůj nový počin.

Do Prahy podle posledních zpráv dorazí kromě zástupců produkční crew, filmaře Davida Vladyky a fotografa Dominica Zimmermanna, i profesionální snowboardeři Mark Sollors (Kanada), Garret Warnick (USA), Mat Schär (Švýcarsko) a Severin Van Der Meer (Švýcarsko).

Film “AfterForever” se natáčel během loňské zimy na mnoha lokacích po celém světě a představí ten nejlepší snowboarding poslední doby. Trend snowboardové kinematografie posledních let směřuje ve velké míře k sociálním sítím, kde jsou každodenně k shlédnutí desítky nových editů. Absinthe Films oproti tomu jako jedna z posledních produkcí stále drží svůj původní záměr, kterým je přinést vždy na podzim plnometrážní film. S ohledem na kvantitu videí zahlcujících internet je práce této produkce o to cennější. “AfterForever” je v pořadí již patnáctým filmem Absinthe Films, kteří za sebou mají legendární snímky jako například “Vivid”, “Transcendence”, “Saturation”, “Pop”, “Futureproof”, “Resonance”, “Optimistic?”, “Dopamine”, “Heavy Mental” nebo loňský “Eversince”. Většina těchto filmů nasbírala mnoho cen v rámci filmových festivalů a anket, a to nejen na poli snowboardingu.

Hlavním bodem programu sobotní akce bude samozřejmě samotné promítání filmu “AfterForever” na velkém plátně v hlavním sálu Roxy, ale organizátoři pro návštěvníky chystají i další zábavu. V chill-outu nacházejícím se v zadní části klubu bude díky Fujifilm.cz připravena výstava velkoformátových “making of” fotografií jednoho z hlavních fotografů Absinthe Films Dominica Zimmermanna. Dále budou mít všichni šanci vyhrát spousty cen od partnerů akce v atraktivně řešené tombole, kde bude mimo jiné v osudí snowboard Burton nebo kamera Sony Action Cam. Cestovní kancelář Nev-Dama pro akci připravila losovací soutěž o víkendový zájezd do Alp pro dvě osoby, projekt Samosebou.cz pak návštěvníkům připomene zajímavé informace o třídění a recyklaci odpadu a rozdá zajímavé dárky.

Dveře klubu Roxy se otevřou ve 22 hodin a start promítání je naplánován mezi půlnocí a půl jednou. Po konci promítání rozjedou mejdan v režii Jack Daniel’s Tennessee Fire přední čeští párty DJs Lucky Boy a Hlava. Ještě před odchodem na taneční parket nebo domů si hosté budou moci nechat podepsat plakát filmu od hostujících riderů a třeba si s nimi udělat společnou fotku. Párty pak bude pokračovat až do 5. hodiny ranní.

Vstupné je stanoveno na rovných 100 Kč před půlnocí, po půlnoci bude zvýšeno na 150 Kč. Proto určitě doražte včas na film!

Facebook událost: http://bit.ly/AfterForever-fb-event

Riders: Brandon Cocard, Mark Sollors, Cale Zima, Kimmy Fasani, Manuel Diaz, Garret Warnick, Severin Van Der Meer, Brendan Gerard, Mat Schär, Jaeger Bailey, Austen Sweetin, Ethan Deiss, Max Buri

Filmové lokace: Švýcarsko (Laax, Champéry, Les Crosets, Ovronnaz, St. Luc, Nendaz, Grimentz), Aljaška (Haines), Kanada (Baldface Lodge, Nelson, Whistler, Whitewater), USA (Salt Lake City, Snowbird)

Pražskou premiéru podporují: Sony Action Cam, Samosebou.cz, Nev-Dama, Jack Daniel’s Tennessee Fire, Red Bull, Fujifilm.cz, Boardmag.cz, Prima Cool, Roxy Prague, pořad Element na Nova Sport a Mercedes-Benz ČR

Sponzoři celoevropské tour: Portes du Soleil, Yalea languages, Absolut Park, Burton, Anonimo watches, Prime Snowboarding Magazine, Laax