QUIKSILVER & ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP 2018

Ve francouzském Seignosse, které je jednou z nejlepších surfových lokalit v Evropě, se ve dnech 22. 6. – 1. 7. 2018 sejdou již po jedenácté nejlepší surfaři a surfařky z České republiky a Slovenska, aby poměřili své síly a užili si společně strávený čas na Mistrovství České republiky a Slovenska v surfingu, QUIKSILVER & ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP.

Formát závodů je osvědčený a totožný s tím, podle kterého se jezdí světový pohár a používá World Surf League. Všichni zaregistrovaní účastníci se v prvním kole rozlosují do tří až čtyřčlenných skupin a mají 30min jam session, kde mohou předvést své dovednosti. V hodnocení se počítá součet dvou nejlépe odjetých vln. První dva postupují dál do dalšího kola. Pavouk pak pokračuje až do finále. Přesný formát závodu a rozlosování zveřejníme na riders meetingu v neděli 24. června 2018. Závod je odstartován riders meetingem a trvá do 30. června k zaručení optimálních podmínek pro surfování. Každé ráno v 8:00 se podle kvality vln rozhodne, jestli se závod pojede nebo se start posune na pozdější hodinu. Ředitelem závodu a hlavním rozhodčím je bývalý profesionální surfař z jižní Afriky, Kevin Olsen.

O podívanou se postará nejen hlavní závod, ale také doprovodné soutěže. Již po čtvrté je otevřena kategorie děti do 14 let. A chybět nebude ani Tag Team contest (štafeta týmů), Paddle Battle (hromadný závod v pádlování) a speciální cena za nejlepší odjetou vlnu závodu.

Souběžně se závody je pro všechny účastníky zajištěno ubytování, doprovodný programškola surfování! Zúčastnit se tedy může každý, kdo propadl surfingu, miluje oceán, vlny a rozpálený písek, chce zažít nezapomenutelné chvíle s přáteli a nebo poznat nové, kteří sdílejí stejné zájmy. Každý, kdo se chce zdokonalit a nebo naučit surfovat!

SURFOVÁ ŠKOLA KEVINA OLSENA

Pro ty, co nejedou závody, ale chtějí si tento krásný sport vyzkoušet a naučit, je připravena surfová škola Kevina Olsena. Kevin je bývalý profesionální surfař, který pochází z Jihoafrické republiky. Po skončení své profesionální kariéry trénoval anglický a jihoafrický surfový team. Nyní má surfovou školu ve Francii, kterou provozuje již téměř 10 let. Jeho jméno zaručuje nejvyšší profesionalitu a osobní přístup. Surfová škola zahrnuje 2 x 2 hodiny lekcí surfingu, video coaching a zapůjčení surfu a neoprenu na celý týden. Maximální počet lidí v skupině na jednoho instruktora je 8, díky tomu je zaručený individuální přístup ke každému účastníkovi.
Škola je určena jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé, kteří se chtějí dále zdokonalovat. Každá lekce je filmována a večer se Kevin osobně věnuje video coachingu. Během prvních dvou dní se začátečníci seznámí s oceánem a bezpečností při surfování. Naučí se základy surfingu, chytání vln, pádlovaní, správný postoj na surfu a jezdění na vlně.
Po základních lekcích surfingu mají účastníci zbytek týdne na individuální zdokonalování.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Večerní program zahrnuje legendární Jägermeister parties u bazénu a po dnech plných surfování se můžete odreagovat při sledování surfařských filmů v přírodním kině, nebo si společně s přáteli ugrilovat něco dobrého k jídlu a zapít ho vychlazeným pivem Excelent. Připraven je i oblíbený výlet do nedalekého San Sebastianu ve Španělsku na nejlepší tapas.

Ubytování na QUIKSILVER & ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP je zajištěno v příjemném rekreačním areálu s bazénem nedaleko surfového spotu. V plně vybavených chatkách, které jsou obklopeny vzrostlými borovicemi, jež se postarají o příjemný stín v horkých dnech. Přímo na místo vás odveze klimatizovaný autobus z Prahy. Bližší informace o dopravě a ubytování, včetně registrace najdete na stránkách www.surfchamp.cz.

Každý účastník dostane Quiksilver nebo Roxy tričko z limitované edice.

JAKO BONUS NAVÍC: PREMIÉRA SURFR MOVIE!

Během letošního ročníku proběhne v úterý 26.6. 2018 také exkluzivní premiéra SURFR Movie z produkce našeho mediálního partnera Freeride.cz! Ve filmu natočeném na nejlepších vlnách v Indonésii, uvidíte bývalé mistry ČR a SR v surfingu jako jsou Jan Klvaňa, Lukáš Tomšů, Honza Smička, Matyáš Menšík nebo Lenka Srncová a mnoho dalších.

[divider type=“dotted“]

Bližší informace, program a registrace na: www.surfchamp.cz

https://www.facebook.com/surfchamp.cz/videos/1453484591428749/