ŠÁRKA PANČOCHOVÁ NA MISTROVSTVÍ ČR A SR V SURFINGU

QUIKSILVER CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP

Mistrovství České republiky a Slovenska v surfingu, které se tradičně uskuteční na jednom z nejlepších evropských surfových spotů, pláži Les Estagnots ve francouzském Seignosse, začíná v pondělí 22. června, ale již o tři dny dříve vyrážejí na místo určení její účastníci, kteří budou o tituly nejlepšího surfaře a surfařky soutěžit v závodech QUIKSILVER CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP určeném pro muže a ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP pro ženy.

 Registrace do obou závodů je však stále otevřena a všichni, kteří se chtějí v boji o titul utkat se svými soupeři, mají možnost zaregistrovat se jak přes webovou stránku soutěže, tak i přímo na místě. „Po zkušenostech z předcházejících ročníků víme, že o surfing je mezi českou a slovenskou veřejností rostoucí zájem, a tak jsme pro všechny začátečníky i mírně pokročilé připravili surfovou školu Kevina Olsena, kde se začátečníci naučí základní dovednosti a pokročilí zdokonalí své surfařské skills,“ řekl Matúš Hubka, jeden z organizátorů závodů.

Martin Cernik Robert Chadim

Svoji účast v závodě potvrdili jak čtyřnásobný Mistr republiky Jan Klvaňa, tak i loňský vítěz Matyáš Menšík nebo snowboardista Martin Černík kteří se svorně těší nejen na závody, ale i na pohodovou atmosféru, kamarády a večerní parties. V ženské kategorii bude o titul bojovat domácí snowboardová jednička a olympionička Šárka Pančochová, pro kterou se stal surfing plnohodnotným sportem a vítaným tréninkovým pomocníkem před zimní sezónou.

Úroveň českých a slovenských surfařů se rok od roku zlepšuje. Již dávno neplatí, že suchozemci neumí surfovat, možná to je naopak, spousta domácích jezdců tráví svůj čas cestováním za vlnami a oblíbilo si pohodu, ale i nesmírnou fyzickou náročnost, kterou tento sport nabízí a zároveň požaduje. Kromě hlavního závodu je proto pro účastníky šampionátu připraveno hned několik doprovodných soutěží, kam patří SNOWBOARD ZEZULA TAG TEAM CONTEST, což je štafeta týmů, FASTLINK PADDLE BATTLE – hromadný závod v pádlování či 108 AGENCY BEST WAVE, kde se hodnotí nejlepší vlna soutěže, tedy vlna s největším bodovým ohodnocením během celého závodu.

Vítězové šampionátu získají kromě mistrovského titulu hodnotné ceny v podobě surfboardů QUIKSILVER a  ROXY a spousty dalších cen. Přes den závody na pláži zásobuje SUBARU Forester, energii surfařům dodává Red Bull a večer osvěží účastníky při promítání surfových filmů točený Budvar. Celá akce je zakončená Jägermeister afterparty u bazénu, kde zahrají domácí DJ`s.

Bližší informace na: www.surfchamp.cz